Po wygenerowaniu raportu dobowego z kasy fiskalnej kończy się świadczenie usług danego dnia.

Kiedy wybija fajrant, przedsiębiorca jest zobowiązany do wygenerowania raportu dobowego na kasie fiskalnej. Po wykonaniu tej czynności nie można już świadczyć usług.

Obsługując księgowość firm w Poznaniu, przestrzegamy naszych Klientów przed nieprawidłowymi działaniami w tym przedmiocie, jednocześnie zwracając uwagę na możliwe prowokacje urzędników „skarbówki”, które prowadzą do ujawnienia tego typu nadużyć. Przykładem może być sytuacja, która miała miejsce w Bartoszycach. To właśnie tam dwie urzędniczki miejscowego urzędu skarbowego udały się do warsztatu samochodowego z pozorowaną awarią oświetlenia. Mechanik, który akurat znajdował się na miejscu zdecydował się pomóc kobietom. Swoje wsparcie wycenił na 10zł i o taką zapłatę poprosił, nie wystawiając paragonu.

Prowokacje urzędników urzędu skarbowego.

To spowodowało lawinę negatywnych zdarzeń. Urząd skarbowy nałożył na właściciela warsztatu mandat w wysokości 500zł, jednak on odwołał się i sprawa trafiła do sądu. Tenże z kolei uznał winę przedsiębiorcy przez wzgląd na żądanie zapłaty bez wystawienia paragonu, jednak wskazał kwotę 10zł za nieszkodliwą z punktu widzenia całego systemu gospodarczego. Po perturbacjach sądowych i ostatecznym wycofaniu się urzędu skarbowego z dalszych odwołań, pozostaje jednak wątpliwość i obawa małych i średnich przedsiębiorców w zakresie tego typu praktyk.

Nasza firma oferując obsługę księgową w Baranowie i w Poznaniu, bierze pod uwagę taką właśnie niepewność przedsiębiorców w zakresie wyboru pomiędzy świadczeniem realnej pomocy „po godzinach” a działaniem na szkodę Skarbu Państwa. Prowadząc pełną księgowość naszych Klientów w Poznaniu służymy jednocześnie pełnym doradztwem oraz kompleksową obsługą księgowo-podatkową.

Wygenerowanie raportu dobowego w kasie fiskalnej.

Przypadek z Bartoszyc nie jest odosobniony. Prowokacje urzędników „skarbówki” są nieraz nagminną praktyką mającą na celu ujawnienie nieuczciwych działań przedsiębiorców, którzy uchylają się od odpowiedzialności w zakresie uczciwego wykazywania wpływów. Prowadząc księgi przychodów i rozchodów w Poznaniu nadzorujemy wszelkie aspekty związane z prowadzeniem działalności gospodarczej i dokładamy wszelkich starań, aby tego typu sytuacje nigdy nie mogły zaskoczyć naszych Klientów.

Przedsiębiorca, który jest w pełni przygotowany na sytuacje, które mogą powodować tego typu konsekwencje, ustrzega się ich. Profesjonalny doradca księgowy ma za zadanie objaśnić aktualny stan prawny i przestrzec przed ewentualnym dopuszczeniem do nadużyć, które mogą skutkować sankcjami skarbowymi. Warto zatem powierzyć prowadzenie księgowości swojego biznesu profesjonalistom.

Kontakt

BIURO RACHUNKOWO-FINANSOWE PERFECTA SP. Z O.O.
ul. Szamotulska 35 

62-081 Baranowo

Telefon +48 509 956 440
E-mail: biuro@skutecznyksiegowy.com

Wskazówki dojazdu